Michael Berg wint met 'sterke start' Hebban Thrillerprijs
Als donderdag 21 mei de jury van de Gouden Strop deze belangrijkste thrillerprijs toekent aan het boek Vergelding van Michael Berg, dan kan deze maand niet meer stuk voor de schrijver. Want gisteren viel hij ook al in de prijzen. De auteur sleepte de Hebban Thrillerprijs 2026 in de wacht met zijn boek Terugkeer.
In het NOS Radio 1 Journaal werd Terugkeer van Michael Berg uitgeroepen tot winnaar van de Hebban Thrillerprijs 2026. Nadat meer dan honderd lezers ervoor zorgden dat het boek werd geselecteerd voor de shortlist heeft de vakjury nu bepaald dat Terugkeer het allerspannendste boek is. De bekendmaking van de winnaar kwam een dag voor de Thriller Weken op Hebban.nl die lopen tot en met 31 mei.
Berg ontving een award, een bedrag van 1500 euro en krijgt de komende Thriller Weken extra aandacht op Hebban.nl, in de nieuwsbrieven en in de Hebban App ter waarde van 2500 euro. Kennelijk is aandacht nu ook in euro's uit te drukken. Berg liet in een reactie weten dat het winnen van de prijs een 'erkenning is van bijna 20 jaar schrijven'.
Terugkeer is het eerste deel van de trilogie De mergellandmoorden. De vakjury zegt over dit boek: ‘Terugkeer is een ijzersterke en meeslepende thriller door de goede combinatie van Zuid-Limburgse sfeer, de spannende verhaallijnen die langzaam bij elkaar komen en de zeer knap neergezette personages. Een meer dan terechte winnaar en een sterke start van Bergs trilogie.’ Vergelding, dat op de shortlist van de Gouden Strop staat, is het tweede deel van de trilogie.
Terugkeer is het eerste deel van de trilogie De mergellandmoorden. De vakjury zegt over dit boek: ‘Terugkeer is een ijzersterke en meeslepende thriller door de goede combinatie van Zuid-Limburgse sfeer, de spannende verhaallijnen die langzaam bij elkaar komen en de zeer knap neergezette personages. Een meer dan terechte winnaar en een sterke start van Bergs trilogie.’ Vergelding, dat op de shortlist van de Gouden Strop staat, is het tweede deel van de trilogie.
Lezers op Hebban waren vanaf het eerste moment al enthousiast over het boek, zo kreeg het 4.23 (van de 5) sterren na maar liefst 1155 beoordelingen. Lezers schrijven: ‘Ik heb al vele thrillers gelezen, maar dit is wel een exceptioneel goed geschreven boek. Ik werd helemaal het verhaal ingezogen, wat ervoor zorgde dat ik het moeilijk aan de kant kon leggen!’ En ook bijvoorbeeld: ‘Een boek dat door de psychologische, sociale en geografische context boeiend, herkenbaar, geloofwaardig is en allengs tenenknijpend spannend wordt.’
Michael Berg is het pseudoniem van Michel van Bergen Henegouwen. Geboren in Heerlen, studeerde Nederlands in Amsterdam en was leerling/repetitor aan de Kleinkunstacademie. Na een succesvolle omroepcarrière koos Michael Berg voor het schrijversbestaan en verhuisde naar Frankrijk en keerde een aantal jaren geleden voor de liefde terug naar Limburg. Zijn eerdere thrillers werden door pers en publiek enthousiast onthaald. Met zijn spannende roman Hôtel du Lac werd hij genomineerd voor de Diamanten Kogel. Met Nacht in Parijs won hij De Gouden Strop 2013.
Over Terugkeer: Na een traumatische ervaring bij de Amsterdamse politie keert Alex Nievelsteijn terug naar zijn geboorteplaats in Zuid-Limburg om leiding te geven aan het coldcaseteam. Een vermissingszaak van een jonge moeder leidt tot de jacht op een seriemoordenaar. Ondertussen wordt Limburg opgeschrikt door de gruwelijke vondst van menselijke botten in een groeve.
De Hebban Thrillerprijs wordt dit jaar voor de zevende keer uitgereikt en is de enige juryprijs voor het oorspronkelijk Nederlandstalige spannende boek met een grote invloed van lezers. Bestsellerauteur Anya Niewierra brak definitief door na het winnen van de Hebban Thrillerprijs in 2022. De longlist kwam ook dit jaar tot stand door een publieksverkiezing over alle oorspronkelijk Nederlandstalige thrillers verschenen tussen 1 januari en 31 december 2025. De vijftien boeken met de meeste stemmen werden gelezen en beoordeeld door een lezersjury bestaande uit meer dan honderd leden van lezerscommunity Hebban.nl. Een vakjury las de vijf genomineerden en bepaalde de winnaar. Vorig jaar won A.C. Porter de Hebban Thrillerprijs voor De erfgenamen.


Geen opmerkingen:
Een reactie posten