De cashcow van A.W. Bruna
We kunnen het hem helaas niet meer vragen, maar wat zou schrijver Paul Goeken blij zijn met zijn nalatenschap. In 2006 schreef hij met All-inclusive zijn eerste thriller onder het pseudoniem Suzanne Vermeer. Twintig jaar later komt 'haar' vijftigste vakantiethriller uit bij uitgeverij A.W. Bruna.
Het komt zelden voor dat de VN-critici een 'Suzanne Vermeer' met drie sterren ('goed') bekronen. Mayday (2023) haalde die score wel en dat was te danken aan de geloofwaardige en actuele plot. 'Daardoor krijgen de personages meer body en winnen de dialogen aan zeggingskracht met als resultaat een uitgebalanceerde thriller', aldus recensente Els Roes.
De kritiek is er al sinds jaar en dag, maar uitgeverij A.W. Bruna gaat onverdroten door met Suzanne Vermeer. In twintig jaar tijd zijn vijf miljoen boeken van 'haar' verkocht: Suzanne Vermeer is dus een onvervalste melkkoe.
Op 14 april verschijnt de vijftigste titel van Suzanne Vermeer: Onderstroom. En ook deze keer speelt het avontuur zich af op een populaire vakantiebestemming: Bali.
Dan ziet ze in de plaatselijke surfshop een recent genomen foto van iemand van wie zij weet dat hij dood is. Maar als dit Ricardo is, wie is er dan acht jaar
geleden gestorven? En waarom?
geleden gestorven? En waarom?
Suzanne Vermeer is een van de bestverkopende Nederlandse thrillerauteurs van dit moment. Alle titels hebben de bestsellerlijst gehaald en vier titels werden genomineerd voor de NS Publieksprijs. Suzanne Vermeer is het pseudoniem van de in juni 2011 overleden auteur Paul Goeken. In overleg met zijn familie is besloten om de boeken van Suzanne Vermeer voort te zetten. In 2020 riep de Auteursbond Suzanne Vermeer uit tot 'bestverkopende Nederlandse thrillerauteur'.

