07 september 2025

Duivelse plannen (nieuws, 2025)

Eco-terroristen slaan toe in het Midden-Oosten



Bij uitgeverij Ellessy is de thriller Chaos in het Midden-Oosten verschenen. Geschreven door Mario Bergen, die daarmee een droom in vervulling ziet gaan. 

'Een boek schrijven (en voor jou lezen) is zoals op reis gaan', schrijft Mario Bergen op zijn website. 'En een reis maken is vaak leuker met z'n twee, nietwaar? Dus, waarom duiken we niet samen in dit fantastisch avontuur: intrigerend van de eerste tot de allerlaatste bladzijde!?'

Al van jongs af aan verslond hij stapels boeken. Bergen was vooral geboeid door de Arabische wereld, de cultuur en het leven daar. Sinds het moment dat hij op eigen benen staat, reist hij door het Midden-Oosten en schrijft hij artikelen over de regio.

Eerder schreef Bergen gedichten, maar zijn grote droom was het schrijven van een boek, een thriller, vóór zijn vijftigste verjaardag. Wetende dat Bergen in 1977 is geboren, betekent dat met het verschijnen van zijn debuutthriller die droom is uitgekomen. 

Uit de titel blijkt al sterk waar zijn boek over gaat. Honderden deelnemers zijn op weg naar een klimaattop in Amman als het Midden-Oosten wordt opgeschrikt door een reeks aanslagen.

Onder de deelnemers is ook de Nederlandse fashion-journaliste Daniëlla Faas, die in Jordanië last-minute een collega vervangt. Onbedoeld belandt ze in het hart van de misdaad en wordt ze opgeslokt door duivelse plannen van eco-terroristen.

Wie kan ze vertrouwen? Hoe meer geheimen ze ontdekt, hoe groter het mysterie wordt. Plotseling staat ze oog in oog met de leiders van een terroristenbende, wat ook haar eigen leven overhoop haalt. De tijd dringt. En het is maar de vraag of Daniëlla in staat is om zichzelf en de wereld te redden.

Mario Bergen (1977) woont in Kalken (België) en werkt als dossierbeheerder voor het Brussels Gewest.

Geen opmerkingen: