29 september 2011

Een hoogtepunt (nieuws, 2011)

HENK PRÖPPER WORDT DIRECTEUR DE BEZIGE BIJ

Henk Pröpper (foto) zal met ingang van 1 december worden benoemd tot directeur/uitgever van De Bezige Bij. Na een korte introductieperiode volgt hij op 1 maart 2012 Robbert Ammerlaan op, die De Bezige Bij vanaf begin 1999 heeft geleid. Dat heeft De Bezige Bij vandaag bekendgemaakt.

In de afgelopen acht jaar was Pröpper (52) achtereenvolgens directeur van het Nederlands Productie- en Vertalingenfonds en van het Nederlands Letterenfonds. Daarvoor was hij onder meer directeur van het Institut néerlandais, tevens culturele raad van de Nederlandse ambassade in Parijs.

Ammerlaan (67) blijft tot eind 2013 als 'publisher-at-large' nauw aan De Bezige Bij, dat de thrillerimprint Cargo heeft, verbonden. Begin volgend jaar wordt hij, als directeur/uitgever, ook verantwoordelijk voor de verdere ontwikkeling van de literaire fictie en non fictie-activiteiten in Vlaanderen, waartoe De Bezige Bij Antwerpen en kunstboekenuitgeverij Ludion/Lido behoren.

Pröpper studeerde Moderne Nederlandse letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam. Vervolgens was hij journalist, literair criticus, redacteur en eindredacteur van diverse culturele televisieprogramma's. Als auteur publiceerde hij boeken en verhalen en schreef talloze essays en artikelen over Nederlandse en internationale literatuur. Hij organiseerde literaire manifestaties en bekleedde vele advies- en bestuursfuncties.

Als directeur van het Letterenfonds leidde hij onlangs de omvangrijke presentatie van de Nederlandse literatuur op de Beijing Book Fair. Pröpper: ,,De Bezige Bij leiden is een hoogtepunt in een leven met literatuur'', stelt hij in een reactie op zijn benoeming. ,,Ik zie ernaar uit met auteurs en medewerkers de schitterende geschiedenis van De Bezige Bij voort te zetten en nieuwe impulsen te geven.''

0 reacties: